HABERLER

Kazak Modasında Bu Yıl

29-01-2019

Biz, ‘’Kışın şık gözükmek daha kolaydır.’’ diyenlerin tarafındayız. Soğuk ve ‘renksiz’ havalar etkisini sürdürürken şık, konforlu, bir o kadar da renkli kazak modası içimizi ısıtıyor. Sokak modası cıvıl cıvıl kazaklarla dolup taşarken, çocuk modası da bu durumdan payına düşeni fazlasıyla alıyor. O halde, farklı formların ön plana çıktığı 2019 kazak modasına hep birlikte göz atalım…
Bu sezon renk ve desen eğilimleri oldukça öne çıktı. Neon renklerin trend olması, leopar deseni ve baskılı ürünlerin yükselişi kazak modasının da seyrini değiştirdi. Peki, her ortama kolaylıkla uyum sağlayabilen, çabasız ve zamansız şıklığın anahtarı kazaklarda hangi parçalar revaçta?
Oversize kazak modası tüm hızıyla devam ediyor. Sokak modasını alt üst eden bol kazaklara bu yıl uzun modeller de eklendi. Özellikle asimetrik kesimli ve monokromatik desenler bir hayli moda. Düz bir kotla kombinleyin ve sokak modasında fark yaratın!
Vitrinlerin sarı, kırmızı, mint ve gökyüzü mavisi gibi patlayan tonlarla dolup taşması, çocuk modasına da yansıdı. Çok sevdikleri enerjik renklerle oluşturdukları sevimli kombinler sayesinde, sokakların daha pozitif bir havaya büründüğünü söyleyebiliriz.
Soft tonlar taşımaktan hoşlanıyor ve ‘’neon renkler bana göre değil’’ diyorsanız tavsiyemiz akromatik kazaklara yönelmeniz olacaktır. Siyah ve beyaz renklere yapılan hafif dokunuşlardan meydana gelen akromatik kazaklar, yılın en trend parçaları arasında yer alıyor. 
Bu yıl omuz dekolteli kazaklara sıkça rastlıyoruz. Bomber ceketlerle birlikte yalın ve şık bir görünüm sergiliyorlar. Ayrıca peluş kazaklar da bomber ceketlere refakat eden bir başka trend parça olarak göze çarpıyor. 
Ciddi görünen bir kombin arayışı için balıkçı yaka kazaklardan destek alabilirsiniz. Hem etek hem de pantolonla kullanıp, konforlu bir şıklık yakalayabilirsiniz. Özellikle metalik dokulu, deri detaylı ve püsküllü eteklerle kombinlerseniz daha modern bir görüntü elde edersiniz.
Bu tavsiyemiz yine canlı tonları bir türlü içselleştiremeyenler için… Kahve ve sahlep tonlarındaki klasik kazakları tercih edebilir, doğaya dönüş teması ile göz alıcı bir şıklığa imza atabilirsiniz. Hatırlatmakta fayda var: Logolu veya baskılı kazaklar giyerek modayı yakalamak da seçenekler arasında!

Resmi Havayolu

İLF İstanbul, İCF İstanbul Çocuk Moda Fuarı bünyesinde gerçekleştirilmektedir, iç giyim, ev giyim, çorap alt kategorisidir.

Trend İstanbul Fuar ve Organizasyon Hiz. A.Ş.

Barbaros Mah. Dereboyu Cd. Mor Sümbül Sk. Teknik Yapı Deluxia Palace Kat 11 No. 298 Ataşehir-İstanbul
telefon: +90 216 212 04 30
e-mail: ilf@ilfistanbul.com