HABERLER

Yılın Enerjik Trendi: Sarı Modası

16-02-2019

Yılın Enerjik Trendi: Sarı Modası
Enerjinin rengi sarı, bu yıl moda dünyasına damga vuran renklerin başında geliyor. Hemen hemen her tonu ile vitrinlerde yer alan sarı, hem şık hem de canlı bir görünüme olanak sağlıyor. Yalnızca yetişkinler tarafından değil, çocuk giyim kategorisinde de oldukça ilgi gören sarı modasının püf noktalarını sizin için derledik…
Sarı Modasının Trend Parçaları
Sarı modası kaldığı yerden devam ediyor. Geçtiğimiz sezon ortalığı kasıp kavuran furya, bu yıl da etkisini sürdürüyor. Göz alıcı ve iddialı neonlardan, sıcacık hardala kadar birçok tonuyla trend olan sarı, vitrinlerdeki yerini kaptırmamakta ısrarlı gözüküyor.
Sarı rengi kombinlemek zor gibi gözükür fakat durum tam olarak böyle değildir. Sadece belirli püf noktalara özen göstermeniz gerekir. Peki, nedir bu püf noktalar? Kısaca göz atalım…
Sarı Hangi Renklerle Kombinlenir?
Sarı, Güneş’in rengidir. Doğal, enerjik ve pozitiftir. Yapı itibarıyla kendisi gibi doğal tonlarla uyuşur. Beyaz, kahverengi ve bej gibi yumuşak renklerle hafif geçişler elde ederek, naif bir şıklığa sahip olabilirsiniz. Sarıyı biraz daha keskin hatlarla bütünleştirmek isterseniz, siyahla olan kusursuz uyumundan yararlanabilirsiniz.
Taba rengi ayakkabı, aksesuar ve özellikle çanta ile sıcak sarı tonlarındaki kıyafetlerinizi kombinleyebilirsiniz.  Pembe alt tonlu renkler ise sarı renkle kombinlenirken solgun durmamak adına sarının baskın tonları yerine uçuk sarı ve yeşile çalan sarı tonlarını tercih edebilirsiniz. 
Yılın Sarı Tonu: Hardal
Sezonun en trend sarısı hardal rengi oldu. Dış giyimde başlayan hardal modası, kısa bir süre için tüm parçalara sıçradı. Özellikle paltolarda oldukça ilgi gören hardal; triko, kazak ve sweatlerde de yıldızlaştı diyebiliriz. 
Hardal paltolar desenli elbiselerle kombinlendiğinde ortaya biraz vintage, bir hayli de pozitif bir görüntü çıkıyor. Hava şartlarına daha uygun bir öneri arayışındaysanız hardal balıkçı yakaların yardıma hazır olduklarını hatırlatalım. Bu seçim, denim üzeri denim kombini için kusursuz bir tercih olacaktır.
Bir diğer trend alarmı da hardal peluş montlar ile siyah triko ve kazakların birlikteliği için çalıyor. Mom jeanler ile kombinleyip, postalları ayağınıza geçirmemeniz için hiçbir neden yok!

Resmi Havayolu

İLF İstanbul, İCF İstanbul Çocuk Moda Fuarı bünyesinde gerçekleştirilmektedir, iç giyim, ev giyim, çorap alt kategorisidir.

Trend İstanbul Fuar ve Organizasyon Hiz. A.Ş.

Barbaros Mah. Dereboyu Cd. Mor Sümbül Sk. Teknik Yapı Deluxia Palace Kat 11 No. 298 Ataşehir-İstanbul
telefon: +90 216 212 04 30
e-mail: ilf@ilfistanbul.com