HABERLER

Hamilelikte Pijama Seçimi

25-02-2019

Hamilelikte Pijama Seçimi
Hamilelikte pijama kullanımı özen gösterilmesi gereken, önemli bir konudur. Kumaşın biçimi, mevsimsel uygunluğu ve elastikiyet derecesine dikkat edilmesi gerekir. Bu dönemde modadan çok rahatlığın ön planda tutulması, rahat bir hamilelik geçirmek adına önemlidir.
Hamilelikte Giyilecek Pijamanın Kumaşı 
Hamile pijaması kesinlikle naylon kumaş içermemelidir. Naylon, ısı iletkenliği zayıf bir kumaş olduğu için terleme ve isilik gibi sorunlara yol açabilir. Tercih edilmesi gereken kumaş türleri pamuk, ipek ve ketendir. Bu türler hem doğaldır, hem de ısı iletkenliği bakımından sağlıklıdır. Bunların yanı sıra seçtiğiniz pijamanın göğüs altından itibaren bollaşmasına dikkat etmelisiniz. 
Hamile Pijama Alışverişi Ne Zaman Yapılmalı?
Pijama alışverişinizi yapmak için fazla acele etmemenizi tavsiye ederiz. Hormonal değişiklikler ve heyecan dürtüsü sizi bu konuda çabuk hareket etmeye zorlayabilir. Ancak, hamileliğin başında aldığınız kıyafetler ilerleyen dönemlerde üzerinize dar gelmesiyle sonuçlanabilir. Bu nedenle alışverişinizi, özellikle göğüs ve kalçaların büyümeye başladığı 3.aydan itibaren yapmaya başlamanız daha mantıklı olacaktır.
Pijama mı Gecelik mi?
En çok ikilemde kalınan konulardan biri de hamilelik sırasında pijama mı yoksa gecelik mi giyileceğidir. Aslında, böyle bir kararsızlığa çok da gerek yoktur. Devreye giren en önemli iki etken mevsim şartları ve kişisel rahatlıktır. Hamileliğiniz yaz dönemine geliyorsa pamuk ya da ipek gecelikler birçok kişi için daha rahatlatıcı olacaktır ancak pijama rahatlığına alışkın bir kişinin bu rahatlıktan faydalanmak istemesinde herhangi bir sorun yoktur. 
Hamilelik esnasında hormonal denge tamamen değişir. Vücut normal şartlarda gösterilen duygusal reaksiyonların dışına çıkarak, farklı tepkiler verebilir. Bunun nedeni hamilelik esnasında salgılanan HCG, östrojen, progesteron, oksitosin ve relaksin hormonlarıdır. Kendinizi daha iyi hissetmek adına canlı renklere sahip pijama ve gecelikleri tercih edebilirsiniz. Dar pijamalar yerine lastikli ve bol kesimli modellere yönelmelisiniz. 
Büyük Beden Giyim mi? Hamile Giyim mi?
Eskiden anne adayları, büyük beden giyim mağazalarından alışveriş yapmak zorunda kalıyordu. Fakat iç giyim ve pijama sektörü ilerledikçe bu sorun ortadan kalktı. Hamilelere özel giyim kalıpları çıkartıldı ve üretimi hızla yaygınlaştı. Kişiye özel üretim yapan mağazalar bulmak bile mümkün hale gelmişken, büyük beden giyim değil hamile giyim ürünleri tercih edilmelidir.

Resmi Havayolu

İLF İstanbul, İCF İstanbul Çocuk Moda Fuarı bünyesinde gerçekleştirilmektedir, iç giyim, ev giyim, çorap alt kategorisidir.

Trend İstanbul Fuar ve Organizasyon Hiz. A.Ş.

Barbaros Mah. Dereboyu Cd. Mor Sümbül Sk. Teknik Yapı Deluxia Palace Kat 11 No. 298 Ataşehir-İstanbul
telefon: +90 216 212 04 30
e-mail: ilf@ilfistanbul.com